úterý 13. října 2009

Píšeme životopis v češtině - díl 1

Životopis je naší první vizitkou, podle které nás budoucí zaměstnavatel hodnotí. Proto je potřeba dát si při psaní životopisu záležet a dodržet standardy, které životopis vyžaduje.

Struktura životopisu
Strukturovaný životopis by měl mít následující kostru:

1. osobní údaje
2. pracovní zkušenosti
3. vzdělání, odborná příprava a školení
4. schopnosti znalosti a dovednosti
5. doplňující informace

Přílohy životopisu
Pokud si myslíte, že jsou některé údaje, které se vám nevejdou do samotného těla životopisu, přiložte je jako samostatnou přílohu. To se týká zejména dokladů o vašem dosaženém vzdělání, doporučujících dopisů a referencí. 

Formální úprava životopisu
Je omyl myslet si, že není důležité jak náš životopis vypadá a že budoucího zaměstnavatele bude zajímat zejména to, jak mu dokážu sebe sama prodat u pohovoru. Omyl! Se špatně napsaným životopisem, který bude vypadat, jako kdyby jej psal žák první třídy se k pohovoru ani nedostanete.

3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Není někde ke stažení již předepsané C.V. do kterého by stačily údaje jen doplnit?
Díky za odpověď...

Anonymní řekl(a)...

Ano, zde si můžete stáhnout formulář CV ve formátu doc a v textovém editoru si jej upravit se svými údaji: http://zivotopis-vzor.blogspot.com/2009/02/zivotopis-v-cestine-vzor-formular.html

Leona Knight řekl(a)...

Byl jsem diagnostikován Herpes před 2 lety a vyzkoušel jsem všechny možné prostředky k tomu, abych získal lék, ale bezvýsledně, dokud jsem na zdravotním fóru neviděl příspěvek o bylinném doktorovi (Dr. Akhigbe), který připravuje bylinné léky na léčení všeho druhu nemocí včetně Herpesu, zpočátku jsem pochyboval, jestli je to skutečné, ale rozhodl jsem se ho vyzkoušet, když jsem kontaktoval dr. Akhigbeho prostřednictvím jeho e-mailu: drrealakhigbe@gmail.com, vedl mě a připravil bylinnou medicínu a poslal mi ji prostřednictvím kurýrní doručovací služba, když jsem obdržel balíček (bylinná medicína) Dal mi instrukce, jak ji konzumovat, začal jsem ji používat podle pokynů a přestal jsem dostat ohniska a vředy začaly mizet, mohli byste věřit, že jsem byl vyléčen z tohoto smrtícího viru během dvou až tří týdnů a všimne si změn v mém těle. Dny používání tohoto léku REMEDY nemohly nejprve uvěřit uzdravení, dokud to nevidím, protože moje HERPES se vyčistí jako magie. Dr. Akhigbe také používá svůj bylinný lék k léčbě nemocí, jako je HIV, HERPES, RAKOVINA, ALS, CHRONICKÁ CHOROBA, SRDCE , LUPUS, ASTHMA, DIABETY, MARBURG VIRUS, HEPATITIS A A B.ECZEMA, ZPĚT BARVY, VNĚJŠÍ INFEKCE, ASTHMA, MALARIA, DENGUE FEVER, BACTERIA DIARRHEA, RABIES, OBESITY, PROGERIA, MENINGITIS, ARTHRITYLESK, ZEM , PULMONÁRNÍ HYPERTENZE, PENISOVÁ EJACULACE, UTIVNÍ, LCERA HPV, DENGUE, CELIACOVÁ CHOROBA, OSTEOPORÓZA, RHEUMATISM, THYROID, CHLAD A FLU, KIDNEY CHOROB, ACME. TOXOPLASMOSISM ERYSIPELAS. atd. Kontaktujte tohoto skvělého bylinného lékaře dnes, otce bylinných kořenů. e-mailem: drrealakhigbe@gmail.com nebo Whatsapp ho +2349010754824 a vyléčit trvale On je skutečný..website: https: drrealakhigbe.weebly.com

Okomentovat

 
optimalizace PageRank.cz